*********************************************************************

Ahoj. Je jeden z posledních březnových dní roku 2013. Sníh. Po pěti letech spatřilo světlo světa poslední CD, které nese název Rouhat. První nahrávka Co-Ca, která nevznikla na analog. Těch pět let od uskutečnění náhrávky bylo nekonečných. V roce 2008 (viz níž) přestala kapela fyzicky existovat. Ale stále nebylo vyřčeno poslední slovo. Až nyní letí do světa v podobě Rouhat. Věříme, že čekání nebylo marné. ass (28/3/13)

*********************************************************************

Zatím poslední koncert COMPLICITÉ-CANDIDE se odehrál 13. 6. 2008. Skupinu opustil bubeník Plech. Osiřelí muzikanti si po neúspěšných pokusech najít náhradu nakonec prohodili nástroje, přibrali basáka – a znovuzrodila se kapela, ve které všichni tři sirotci fungovali v devadesátých letech,TELEFON. Takže! Sice v jiné podobě, ale pokračujeme v cestě! (www.telepunk.wz.cz) ctib (9/7/09)

*********************************************************************

Chtěl jsem vymodlit chrchel. V rákosí to šumělo po droždí a každý si mohl o tom přečíst v zítřejším tisku. Bylo mi tma a nic mi nemohlo pomoci z bezmoci. Bylo všude štkavo a bolno. Kdosi za mnou křikl....Nabij si tlamu a já poslušen příkazu jako zpitomnělý trubec jsem poslech a nabral škrváru plnými tvářemi. Lívance neměly příchuť, ale jenom pachuť. Chleba s máslem a smrtkou.
Pokusil jsem se nemotorně zvednout na ochablých pažích, ale bezvýsledně. Opět a znova jsem zakoušel svou prohru. Zdálky zpíval profetlej Evliš nekonečnou píseň o převisu na valutovým kontě. Bylo v ní tolik hořkosti a pendreku. Chtělo se mi zařvat na něj, ať jde doprdele s touhle omletou písní, ale svalstvo vypovědělo službu a já byl zbytečnej jak šprcka v prdeli.
Tendle svět stojí za výliž. Zvolili kokoklause. Naposled. (3/2/08)

*********************************************************************

Všem hladovým ochutnavačům. V mp3 sekci teda přibyla jedna píseň z desky Řád potvrzuje chyba. Jedná se o píseň Sekačky. Další ukázka je pak na webu Nik nic nie wie. A nejedná se o nic menšího než Andělský křídla Takže můžete poslechnout, jak se věci mají. Jinak v gestbooku se zmiňuje Ctib o svém zranění Achillovy paty. Pár fórků tímhle směrem jakože basáci jsou achilovkou téhle kapely už máme za sebou. Nicméně tři koncerty v Irsku, jelikož už jsou zaplácnuté letenky, odehrajem s náhradním basákem. Uvidíme. A kdo je tím tajemným mužem v pozadí? To bude takovým malým, irským tajemstvím. ass (2/1/08)

*********************************************************************

ok. Takže desky jsou. Od teď se da objednávat LP Řád potvrzuje chyba. Cena 220,- + pošta. Texty na webu atd. budou, mp3 taky. Zatim nejsou. ass (23/11/07)

*********************************************************************

Už bylo na ásse. Takže po roce a půl neaktualizace těchhle keců by bylo načase něco dopsat, seriózně rozvést, fundovaně rozpitvat a humpolácky rozšlápnout. Nuže. Jak jste se mohli dočíst gastbuchu ... Právě teď někdy (a je příznačné, že sami členové kapely přesně neví kdy) by měla uzřít světlo světa vynilová deska Complicite Candide s názvem Řád potvrzuje chyba. Vyjde na polském vydavatelství Nikt nic nie wie a je jen ilustrativní, že label nese tento název. Je fakt, že funus už byl dávno a kříž tu stále není. No nic, minimálně jako archivní materiál pro pamětníky to bude určitě přínosné. Souběžně s psaním těchto slov se dějí také finální úpravy na zvuku současné nahrávky, jež by měla kromě klasických průvodních porodních problémů nést všechny vám všem známé atributy. Na čem, kdy a u koho to vyjde je ve hvězdách. A hvězdy jsou ocaď kurevsky daleko, nevyliž pravda.

Kdyby v Barmě byla ropa, možná bychom se dočkali celosvětové solidarity. Avšak ropa tam není, takže OSN se trapně usnesla na jakémsi nicneříkajícím memorandu, jež má tak hnusně potměchuťský podtón až by se jeden vydávil. Asi by to junta mohla dělat víc potichu a mrtvoly vyvážet až bude opravdu pořádná tma. Internet by mohli odstřihnout rovnou teď a izolace by myslim byla v ouklendu.
V lednu tahle kapela odehraje 4 koncerty v Irsku, kde počasí bude pretty shitty, ale snad to vyjde a irové zreznou ještě víc. ass (17/10/07)

*********************************************************************

Tě pits. Přibyl opět nový text v aktuálním koncertním programu. Hurikánovej podzim je v plném proudu. Amíci mají situaci pevně v rukou. Bezpochyby. Jenom aby hospodář nezapoměl, že dům má dva vchody. Podle odhadu outvestigativních novinářů by se mělo během prosince na pultech všech obchodů v EU objevit sérum proti všemu. Tenhle amalgám stvořený demiurgem speciálně pro letošní vánoční trh bude každému, kdo si jej šlehne, propůjčovat punc jakési exklusivity. Jak se pak tito jedinci poznají? Tedy kromě nad hlavou se vznášející aury složené z 12 čtyřiadvacetikarátových hvězd, jim přibude zásadní poznávací znamení. Jakýkoliv hlasový (verbální) projev se zredukuje na vydávání slabiky "Múúú". Ve chvíli, kdy si tito exklusivci uvědomí jádro pudla, rozhodně jim to na klidu nepřidá a tipoval bych, že sem tam někdo zešílí. Tím pádem přibyde na světě pár dalších šílenejch krav a pár šílenejch bejků. To, že budou evropsky svatí bude už opravdu jenom druhořadá záležitost a to, že za vším stojí al-kejda snad ani nemusím připomínat. ass (7/11/05)

*********************************************************************

Ahoj. Byly přidány dva nové texty do sekce aktuálního koncertního programu. Taky přibyl jeden koncert 80 kilometrů jihovýchodně od Rožnova. Sekundovat by měli J´men´fous a Trottli. ass (23/10/05)

*********************************************************************

Hey. Takže na žádost z gesťbuku jsem dodělal v sekci texty aktuální koncertní program, kde by se měly (podotýkám měly(kristus, vina, šutr, hoď)) objevovat texty z aktuálního koncertního programu. Samozřejmě tam nebudu cpát věci, které jsou už nacpané na vydaných nahrávkách, či zapadly nenahrány v prach. Ty (nenahrané) budou házeny do sekce Ostatní texty. Zatím vše, jen venku je celkem kosa. ass (19/9/05)

*********************************************************************

Aktualizuj! Ok. Pár novejch keců vokolo Co-Ca (neskloňujeme, kapišto?). Takže s účiností od vystoupení na Fluffu byl zajištěn odsun Lukyna z pozice basáka. Kdesi v historii jsem doufal v jeho dlouhodobé setrvání v týmu. Bohužel po roce a půl jsme situaci konstatovali jako kritickou. Následně jsme zhodnotili koho na jeho místo, a na to jak dlouho jsme vybírali a tápali před Lukynem, nyní výběr byl rychlý a neomylný. Kdo to byl? Chachá. Nikdo menší než Phil Lynnot z Thin Lizzy. (Ty vole, ten už je skoro dvacet roků pod drnem a hnojí skotskou zem, si ďáš prdel ne?) No vzhledem k tomu, že Phil smažil dost kvalitně, tak myslím, že přirovnání dost sedí. Až na ten knír, černou kůži a pořádný afro na palici. Takže o koho se jedná kámo? No, bájni tiket na koncert v Brně a uvidíš. I když za měsíc (šest zkoušek) se naučit celý repertoár je výkon vpravdě nadlidský. No ale uvidíme (se).
Jinak dlouze a široce avizovaná deska vyjde nakonec u Klause (Cathouse records). Ultima Ratio zhodnotil někdy v únoru, že na to prachy nemá a Klaus se nabídl, že by do toho šel. I když Filip Buster hodnotil, že si vybíráme vydavatele podle neschopnosti. Takže jestli oslice porodí prase a to řekne: "tři piva jsou víc než dvě" spatří tahle vykopávka světlo světa.
Léto letí, rostou děti. ass (24/8/05)

*********************************************************************

Je čas. Na severovýchodě prší, jako ostatně vždycky. Doba nazrálá do žní popohání policajty k ráznějším zákrokům na póvly a živly. Nikdy neustupující pachuť krve se vznáší létem. Kdysi bych si pomyslel, že celá jedna generace musí vychcípat, aby se změnilo myšlení. Jedna generace už vychcípala, myšlení se však nezměnilo. Má smysl čekat na další chcípání? Nevím. Malé dítě mne učí, že smysl má jen to, co je v tuto chvíli. Žádné čekání na příště. Stále se mi vrací pořad v rádiu o knize co vyšla v německu. Už jen její název "Hitler jako předchůdce" mrazí. 100 % řízení jakosti lidských zdrojů. 100 % čistě modifikovaná strava. Regulace kultury a lidské nevyzpytatelnosti. Ano, Áda a jeho hoši to mysleli dobře, ale doba a technologie na to nebyly ještě připraveny. Však hoši ve výzkumných ústavech, v městech co nejsou na mapách (v paralelním světě), na tom dělají dnem i nocí. V těch nocích, kdy nemohu spát. Každej z nás nese tu tíhu nočního nebe, kdy z lesa se nese dusot vysokejch bot a křik mlácených žen, na svých ramenou. Srpen je měsícem létavic. Čí hvězda naposled zazáří a pak zmizí v propasti toho času, jímž všechno měříme? Život, štěstí, úspěch, smrt. Loutkovému divadlu už dávno nevěříme tak jako kdysi. Kašpárka spral ďas a vodník už je dávno na márách. A přesto stále figurují v tom opravdovém světě a šaškují či topí lidi pro bavící se plebs. Tou zábavou pak otupělí usínáme, hlava nám klesá a přes okraj pytlíku, jejž držíme v klesající ruce, nám začínají vypadávat buráky. Koberec je vysoký a rudý. Utlumí každou bolest a schová všechnu krev. ass (3/08/05)

*********************************************************************

Takže zdarec. V podstatě: protože se naš Vrah dostal opět do finančního skluzu a každá kačka je dobrá, rozhodli jsme se pro vydání benefiční kazety starých věcí rožnovských kapel, které nikde nevyšly. Chtěli bychom, aby to bylo hotové na koncert See you in hell + Mass Genocide Process + Basto. Ze svých kazetových archívů jsme vytáhli na světlo boží nějaké pikantnosti. Zastoupeni budou: Cat Head (dva fungl nové biče), Telefon (3 pekelné vykopávky), 77 (tři biče z nihilistického období), Kultra (dvě hoblovačky s trubkou), VVB (dva postmortální hop_punky) a No Project (se třemi prostými písněmi). Cirka třicet minut muziky a ctib ve skoro každé písni.
Jinak diskuze k VAP, jak jsem si všim, pokračuje (a přestože někteří(ré) přispivatelé se pozastavovali nad nikam nevedoucími diskuzemi v guestboocích statečně přispívají nadále, což nás utvrzuje, že je třeba občas provětrat zasmrádlé vody "alternativní scény". Chtěl bych touto cestou poděkovat černý kočce (co bejvala špinavým blonďákem) za trefný příspěvek.
Innoxia vydala svojí druhou fošnu, takže je co poslouchat. Navíc předělali svoje stránky a je tam i ten anglickej rozhovor přefutrovanej do češtiny, takže vzůru. Navíc se desce dostalo prenatálního zbožštění v katalogu Day after a při čtení recenze jsem se skvěle pobavil. Sám jsem slyšel dvě písně u Valacha, když jsme vyráběli obal na elpíčko CO-CA, a tož co bych k tomu řek. Že M-5 má dosti velkou imaginaci. ass (26/01/05)

*********************************************************************

DObré odpoledne. Takže ani ne týden po uveřejnění textů z posledního programu, který Co-Ca hraje je na světe celkem slušná diskuze v guestbooku. Týká se hlavně textu V.A.P., který prezentuje pár historek z "anarchistického podsvětí". Dokonce to došlo tak daleko, že někdo z té zajímavé diskuze kus smazal. Já sam jako jediný, kdo má přístupová hesla ke guestbooku to neudělal, někdo to však být musel. Ale hacknout takovy guestbook asi neda moc velko práci, ale tohle je jaksi vysvětlení proč zpíváme v textu to co zpíváme a cítíme to co cítíme.
Totiž milé děti, to bylo tak.
V letech minulých dva členové kapely Co-Ca (fekál a zajíc) hráli v kapele, která se jmenovala Telefon. Na tehdejší poměry měla docela bizardní (leckdy těžce srozumitelné) texty, které psal jejich zpěvák Ctib (hybná síla Výboru veřejného blaha), a k těm textům měla i dosti osobitý styl vystupování, jednak frontmana samotného, jinak i celé kapely vůbec. A z pódia říkala mnohdy věci, které se lidem pod pódiem vůbec nelíbily. Třebas názory pronikání Solidarity do punkové scény byly těžce zkousnutelné(i flašky lítaly). (Ten kdo tu dobu zažil, ví o čem mluvím).
Jednou na demostraci proti NATO, která se konala ve Vyškově došlo k setkání se s bubeníkem V.A.P. Davidem a zbytkem Telefonu, kdy David věnoval Fekálovi paličky, se slovy že jich má mnoho. Ok. No a od té doby se nějak známe. To bylo v roce 1996-7, tuším.
No a jelikož to byla doba, kdy jsme mezi sebou mluvili a přišlo nám, že texty V.A.P. jsou prostě agitka (skoro křesťanská) pozvali jsme celé sdružení, aby přijeli k nám do Rožnova. Ať vezmou svoje ženské a dojedou a mluví s náma o tom, co je to vlasně ten anarchopacifismus a jak to všechno je s nima jako lidma vlasně. Do Rožnova přijeli dva hudebníci a dvě dívky. Bubeník David a basák Mejla a jejich přítelkyně. Z celé párty se vyklubalo příjemné posezení v garáži, kde jsme zkoušeli a pařba až do ranních hodin. Něco se vyjasnilo, hlavně to, kdo je autorem textů (petr sova), a jak je to s postojem těch dvou k nim, něco zůstalo nezodpovězeno.
Pak asi za půl roku poté pořádal David nějaký koncert na 007 a my se domluvili, že přijedeme o den dříve a posedíme v hospodě na oplátku. Přijeli jsme a na nádraží nás uvítal bubeníka Davida stín. Zapadli jsme do žižkovský hospody a tam nám David vyjevil, co je příčinou jeho trablů. Příčinou trablů bylo, že zpěvák hudebního projektu V.A.P. se dostal díky svému podnikání (zaměstnání) do tlaků, které byly asi velmi silné. A šlo mu asi i o krk. Takže nalhal lidem s nejbližšího okolí, že jeho dítě má rakovinu. Bubeníkovi Davidovi chtěl prodat za zády jeho bubny... Jak David sám přiznal nad vypitým pivem, vůbec nevěděl, co bude s celým V.A.P. a tak. Opili jsme se. Druhý den jsme trávili všelijak, David nám ukazoval brýle co mu dal Steve Ignorant a ukazoval nám talíř, ze kterého jedl Steve Ignorant a tak. Od těch dob jsme se viděli pouze dvakrát a to když David pořádal turné The Tone a my jim udělali koncert v Rožnově, kapela i David spali u mne na bytě a já byl trošku (ale ne moc) hlučnější a dostal jsem málem (dost těsně) přes držku, protože pánové chtěli spát. Ráno jsem pak poslouchal jak "you know, when you are on the tour, life is very hard" a tak...Poté až na koncertě Conflict.
Z výše uvedeného vyplývá jediné, nejsme anonymní neznámí. Také z toho vyplývá dost podstatná věc. Nevím jak mnoho fungovaly aktivity V.A.P. mimo hudební projekt v minulosti, v současnosti funguje pouze hudební projekt. Mluvíme tedy o hudebním projektu. Hudba kapely má hudbu a texty. Nevím, kdo je autorem hudby, ale texty (jakožto ideová stránka věci) jsou dílem zpěvákovým. Ten, kdo něco napíše (dejme tomu báseň) by si měl za tím stát (jak praví text "Křič slovem perem, křič i svými činy" třebas). Ten, kdo to napíše a ještě to navíc zpívá (rozuměj "uvádí slova v život") by to měl brát vážně dvojnásob. A celý humbuk s "životním pochybením" je taky dílem zpěvákovým. Takže, co si má pamětník pre-V.A.P. myslet o post-V.A.P.? Asi , že je všechno v pořádku? Nevím.
Lze to brát ze strany zpěváka Petra jako vypití si kalichu hořkosti do dna. Prostě být konfrontován s realitou minulou i současnou. A ta současná je, že někdo věří a jinej ne. Complicite Candide je kapela, která tomu nevěří. Nevěří tomu protože si 3/4 kapely ještě pamatují.
Proto zpíváme naši píseň. Pokud se mýlíme, je to náš omyl. A navíc děti, punk-rock je kontroverzní ze své podstaty. A nezapomeňte, Complicité Candide je punk-rock. ass(3.1.05)

*********************************************************************

Čaute. Tadyhle jsem přidal některý texty ze součaného programu, jsme již dvakrát odehráli naživo. Jinak, Plech si zlomil malíček, takže koncertní pauza je opět tady. Uvidíme, kdy bude schopen opět mlátit. Jinak KONEČNĚ se vypotácela z hudebního vydavatelství Malárie kazeta PSů a je to fakt bomba. Na druhé straně je polská Tragedia, která mě tak moc nebere, ale těch pekelných 20 minut na Áčku je fakt zupr. Kupte, poslouchejte a s Kavanem halekejte! ass (28.12.04)

*********************************************************************

Tak a máme za sebou test gig s novým basákem. Je načase jej představit. Takže jmenuje se Lukyn. Je to správně bodrý vidčanský buran a všude jezdí na koňovi. (to však neznamená zvíře, ale kramfleky). Basu držel v rukách poprvé v životě někdy v dubnu letošního roku. Trochu se seznámili a seznamovat se budou ještě pár let. I hope.
Test gig asi dopadl dobře. Ministr vnitra :-D říkal, že to bylo excelentní a nejrychlejší co nás kdy slyšel hrát. A i lidi se kterýma jsem se po koncertě bavil byli potěšeni a překvapeni. Samozřejmě se klasicky ozývaly hlasy, ať hrajeme starý věci, ale 10 nových (kromě Reinkarnace a Sekaček) válů, vytřelo davu bělmo spolehlivě. Škoda trošku, že nebyly slyšet víc zpěvy, ale dělali jsme co bylo v našich silách. Protože to bylo tak....
Poté co jsme se rozhodli, že cestou tam serem na dálnici a pojedem po ose Roznheim-Olomouc-Prostějov-Boskovice-Žďár začala klasická pojebávka stylu řekni pičovinu a já řeknu větší, takže jsme se po zhruba 30 kilometrech za Prostějovem dostali na mentální dno a mohli jsme se od něj směle odrazit do ještě větších hlubin vypláchlého humoru. Cesta se vlekla, sněhové jazyky lízaly podvozek Travařovy audiny a my se postupně dostali na flek tři kiláky za žďárem, kde se to celé mělo uskutečnit.
Zdálky svítí Rebel a Lukyn cedí skrze zuby..."nee". Ale jo. Je to Rebel. A po ochutnání není ani tak špatný. Lidí dost. Na pódium se štelují Sichehatesystem a my čumíme na repráky na zpěv. Říkáme si, to by mohlo být ok. Ale jakmile začnou hrát, je jasné, že to ok není. Když srovnám jejich koncert na Vrahounovi, tak ten byl oproti tomu šupec. Zpěv je na hranici slyšitelnosti a já čuju průser. Když dohrajou začnem se posmetlovat kolem mixu a beden. Zjišťujem, že apec na zpěv stojí a) na zemi, takže kytarista i basák svým tělem stíní to málo, co může být slyšet b) jedna ze třech beden vůben nehraje a c) třetí jen tak pochrochtává za bubeníkem. Takže lidi můžou slyšet tak akorát to, co leze každému normálnímu člověku z prdele a to jsou hovna přátelé. fekál zkouší oživit nefunkční bednu, ale máme co dělat dát to do původního stavu. Což se za přispěním mého perořízku ze švajcu daří. Nastupuje Matka Teresa, což je styl který mě nebere, ale šťávu to mělo a jakž takž se to dalo.
Když dohráli, začli jsme přípravou podia. Tzn. hrající bedna ze země na basovou bednu a tím pádem minimálně do urovně uší stojících power-grinderů. Takže pak jsme naladili, zesíli, já následně ztlumil, pak ještě jednou ztlumil a hráli jsme. Bum tarata bum bum bum a za dvacet minut bylo po všem. Snad to bylo slyšet.
Pak hráli Lycantrophy a to mě taky moc nebralo a tak jsem to trávil cigárem a pojebem a panákem a pivem. Asi už jsem starý kus. Pak Festa Desperato a já si pochrochtávám. Sice už hráli na Vrahhu, ale já je zatím neměl tu čast spatřit. Takže hisportlandhero styl a celkem jim to drní. Pak nastupují Contrasto a my už se štelujem směrem k fáru.
Nasedáme a vydáváme se nic netušíce na cestu. Okresku jebem a zkoušíme se prokousat na D1, což je nějakých 40 kiláčů. No na cestě férově nasnihovalo 15 čísel, takže cestou míjíme jeden na bok silnice odstavený kamion a po dalších 300 metrech je tam jeden kamion napříč cestou. Navíc v kopci. Neprůjezdná cesta. Otáčíme fáro a objíždíme přes další řitě a jedem dál. V jednu chvíli vjedem do sněhového oblaku, kdy není vidět lautr nic a navíc to člověku ve fáru připadá, že jedem dozadu, přestože se šinem kupředu. Travař zastavuje motor a vzduchem se ozývá ozvěna: "to je dojebb". No do rána tu čekat nebudem, hodnotím. Vylezu do té sodomy a analyzuji situation. Hmm. Jo to pude. Takže já lezu asi 20 cenťáků před kapotou a kontroluju kam travař jede a faro jede za mnou. Celá prasečina trvá nějakých 500 metrů, ale stejně to lezem 10-15 minut. Pak už je vidět a my se rozjížíme 60 a více až konečně dorážíme na dálnici a pak už to jakž takž dodrncáme do svých postelí. po páté hodině ranní je po všem. Prostě fajn vejlet s dobrodružným dojebem. Co víc si můžeme přát. ass (30.11.04)

*********************************************************************

Nazdar. Takže jsem můvnul ássem aj ocásem a přidál jsém ty texty z epka Balaclava + Co-Ca, ktere jeste nevyšlo, ale vyjde. Děcka hardcorová jsou asi zvědavá jak dopadne tenhle slepenec oblíbené české hc party s kapelou, která spíš než na cokoliv jiného myslí na pingpong, trávu a pivo. :-D. Pro ty, kterým je ironie cizím elementem rušící bezproblémový chod CPU v palici, dodávám, že to byla ironie. A děcka punkový? Těm je přece všechno u kaďáku. A děcka disko? Mají pro jistotu kaďáky dva. ass (18.8.04)

*********************************************************************

Dost dlouho se nic nestalo na stránkách téhle kapely, až by se mohlo zdát že tahle kapela ztrouchnivěla v prach a rozfouknuta byla v širý kraj. Zoufalství s hledáním nového člena, který by byl zároveň basákem, přítelem a inspirativní duší nebral konce. Všichni kámoši i nekámoši navrhovali kompromis, ať hrajem ve třech, že by to stejně šlo a že v tomhle složení už jsme větrali garáž pod názvem Fucked...atd. Zvolili jsme kompromis, avšak z druhé strany. To znamená, že jsme se rozhodli naučit jednoho přítele na nástroj, který do té doby neměl v pazourech a na španělku uměl zahrát tak maximálně Travička zelená a to ještě ne v kuse. Ale zkoušíme a doufáme, že rostlina zakoření.
Jinak v guestbooku se objevilo pár otázek ohledně EP s Balaclava a pochybnosti o věrohodnosti této zprávy. Takže, dvě písně, jejichž texty by se zde měly objevit během několika málo dnů, budou předány překladateli k transformaci do novodobého newspeaku. Muzika již byla předána do rukou, jež s ní mají vinylově naložit, obal dozrál. Takže snad někdy to opravdu spatří světlo světa. Jinak také nepovažujte za kachnu avizování vydání LP na Ultima ratio. Pokud uděláme obal, nemělo by to zas tak dlouho trvat. Muzika je nahraná dávno.
Asi bych měl vysvětlit, proč to všecho tak dlouho trvá. Je to asi proto, že je to 100% diy, tzn že se s tím papláme sami od myšlenky až po odevzdání tiskárně, loděnicím, lidem. A taky že to v tuto chvíli visí pouze na dvou lidech. To není stížnost, pouze konstatování.
Čili na závěr, Complicité Candide stále žije a pokud se týká otázek živého hraní, v sekci koncerty bude avizo až nastane čas. Mějte se. Držte se. ass(26.7.04)

*********************************************************************

Zdarec. Co nového? Guestbook!!! Takže kdo chce, konečně může cokoliv naprasit. Jinak, stále basák žádný, alespoň tedy zkoušíme ve třech. I když, nemít basáka a dvě kytary jo, to je trochu přepych, ne? ass(13.3.04)

*********************************************************************

Grg. Nasadím svůj krk. Hmm. Jo, tohle jsem chtěl. Brouzdaje weby já našel nějake Innoxia jeby:-))) Ne. Vážně, našel jsem další rozhovor s Innoxií, takže si můžete počíst. Jinak finišuje práce na obale splitky s Balaclava, muzika je téměž v cajku a můžete očekávat Reinkarnaci a Prach jinými slovy unavený rock pro staré vobchcávače. Jen tak dál....hloub a níž?.ass(30.1.04)

*********************************************************************

Zdarec. Vim, že tohle je úplně z jiných končin, ale na tomhle dojebu sem fakt ujel a tydle kočičky co valej jsou taky dost dobrý. Jinak si nenechte kazit naladu, mým zvráceným vkusem. ass (15/01/04)

*********************************************************************

Super spešl welkam. Dneska je pondělí a mě se dostalo info, že zuberska zaloga posílená dvěma rožnovskými zběhy nastartovala své i-netové stránky. Takže tedy vězte, že Innoxia Corpora válí své šunkoweby také na tomdle sevru. Kill se nebál zvednout ocas s assem a přispěl svou trochou do webmlýna. Mají tam všecky texty ze svých počinů a taky ňáký fotky. Taky ohlásili nějakou novou nahrávku, takže jsem zvědav kdy , kde a jak to sfouknou a vyfouknou na světlo bóží. Jinak moc pojebů tam Kill nenapsal, ale je tam pro mě třebas neznámý rozhovor pro finský fanzin Flagburner. Škoda jen, že není přefutrovanej do češtiny. Ale třebas se Kill pochlapí a přefutruje to. Takže směle do toho, boys!!
Jinak včerejškem počínaje se začalo s nahráváním níže avizovaného EP s Balaclavou a myslím, že přestože nahrával zatím jen Travař na jeho Káďesony, bude to docela pěkně sedět. Navíc se potvrdilo, že Urb byvší basák, je docela dobrej vomrd. Jeho závěrečný počin v kapele, kvalifikován zbytkem kapely jako URBůV DOJEB je megasuperbombastický skoro tak jako když kdysi zpěvák Sova z V.A.P. prodal svýmu bubeníkovi bubny (málem). Prostě kudla do zad - až po rukojeť. No, ale nebudeme si kazit náladu nějakými pojeby a dojeby, přestože už teď je jasné, že proti téhle kapele (co-ca) se spikli všichni čerti a stěžovat si na to, že plaveme v medovém snu, si rozhodně nemůžeme. Jo, a Vražda v lednu? Asi sci-fi. ass (6/01/03)

*********************************************************************

Těpéros bombardéros. Víc než půl roku uteklo od "prvního letního dne" a my stále bez basáka brázdíme vody. Co jest nového. No, snad se podaří vydat split EP s Balaclava, kde bychom chtěli nasmažit dvě písně, které samozřejmě nikde jinde nevyšly. Do konce února jest sjednáno, že kapely dodají nahrané matroše. Dále je v plánu (jak již níže avizováno) vydat u Ušatého na NNNW kazetu s již nahraným matrošem jehož pracovní název je VRAH. S tím, že na druhé straně by měla vyjít pikantnost, ale kterou Vám v tuto chvíli neprozradím.
Další novější věc je ta, že Fekál začal hrát na kytaru s Výborem veřejného blaha a dlužno říct, že jim z toho nadělal pořádnej punkročík. Mistr Vallách se za těma gramcema konečně zkonsolidoval a finally to fakt šlape. Až jim ta nahrávka vyjde na Human Meat for Sale, myslim že je nač se těšit. A pokud někdy vyjde na Malárii ta slibovaná kazeta Psů, tak já sem činskej bůh srandy. Jinak, jestli se něco nestane nejpozději koncem ledna by se měla pokusit infikovat Vaše mozkově čipy další Vrahžda. ass(29/11/03)

*********************************************************************

A do piče se vším. Takže Ku prospěchu všech je na světě. Samozřejmě, že pár dojebů se muselo stát a tak se stalo, že pořadí písní na obalu desky je napřeskáčku. Prostě travařina. Asi takhle...Sedí tři před monitorem a říkají: "Ty vole, jsme zapoměli to pořadí písní, jak jdou za sebou." A tak to tam nasázejí jak si myslí, že to jde po sobě. Hmm. Jeden z nich pak dostane úkol, poslechnout to a sepsat pořadí a zavolat to druhému, který to na svém počítači opraví. Pak se to vypálí na cedko a do tiskárny....a výsledek? Některý článek řetězce selhal. Který? To se nikdy nedozvíme, protože ta tráva co se hulí prostě není žádný seno. Prostě ber nebo nech l(b)ežet. Jinak samozřejmě kolem obalů bylo taky plno chaosu, ale popsat to všechno, by mi zabralo pekně dlouho. Ale co. Hlavně, že je to na světě.
Jinak 19.6. skončil Urb s hraním v Co-Ca a my jsme opět na suchu jako před rokem a půl, když to zabalil Korporativní Radez. Před námi je spousta otazníků, mlhy a puškvorce. Zbývá nám smíchat nové věci a vydat je. Je jich opět na další desku a je to pikantní. Rozhodně to nebude trvat dva roky jako v případě Ku prospěchu....Dnes je první den léta. Užijte si to. ass (21.06.03)

*********************************************************************

Haj. O víkendu jsme hráli v Ostravě na Detonátor festu. Řekni mi, proč je v lidech vždycky to jejich prostředí (to v kterém žijou, ta Ostrava) tak cítit? Vždyť o hudbu, aspoň mi to přišlo, na místě moc nešlo. Byla to spíše zábava v rytmu polky, kde hlavním úkolem kapely bylo bavit lidi. Rozhodně tam Co-Ca byla stylově asi největší bizardnost. I když Do řady! nebyli až zas tak špatní. Ale když N.V.Ú. hráli "If the kids..." Ále, každej má svůj styl, svojí hlavu, svý srdce...takže je jen moje chyba, že jsem byl zklamán...Hrdina posledních dní Jack the "fuckin´" Drum pracující toho čase na benzínovém čerpadle, byl přepaden. Prostě, koltík ze zadu na krk a dej sem, co máš v kase. Borec to vyklopil a chlápek vyzdrhal. Volačka na benga a za čtvrt hoďky jej měli. Shodou okolností to byl borec, kterej 10 dní předtím udělal v Rožnově banku. Ňákej Báč Kašidy, se jmenoval. Jenže pohodová pokladní mu přihodila do tašky rozbušku, takže, když mu to pšouklo, Báč zastresoval, švihl s taškou vo zem a vzal haksny na ramena. Nakonec se ukázalo, že koltík byla atrapa, ale jak můžeš vědět, když to máš zezadu u hlavy, že? V Hustých Pičích musely kapely vyklidit zkušebnu, takže opět jsme o jedno svobodný místo chudší. Je pod mrakem a jak kdysi Ctib glosoval ke konci Hákové panenky: "schyluje se k dešti" ass (26.05.03)

*********************************************************************

Čest. Se dějou věci. Lidi ztrácejí smysl pro humor a ironii. Nuž nezbývá než si utahovat pouze ze sebe samotnýho. Přestali jsme být členy Strany konsorcia hardcore-punkových kapel ze severovýchodní Moravy a stali jsme se válečnými štváči. Kdo přijde na Vraha 13. června bude možnost (možná) koupit si desetipalec Ku prospěchu všech, který je tedy konečně hotový i s obalem a vnitřákem. Zbývá jen mít trochu toho posranýho štěstí, ať se zase něco nevysere. Ambicema nehýříme, americkýma pasama nedisponujeme, nikomu nezávidíme. To jen tak na okraj, kdyby jen pochyby zachvátily mysl čtenářovu. Co novýho s novým (a již nahraným) materiálem? Slovenská diva z Naivných hodovníkov :-)) nám vypomohla v několika písních a je to opět o něco barevnější. S koncertama to je trochu problém, protože Jack-the-Drum má divnou práci s divným pracovním rozvrhem a strefit se do toho schedule koncertem se skoro rovná zázraku. Poměr úspěšnosti a nabídek ke hraní je v tuto chvíli 1:8. Nu což. Máme co jsme chtěli, ne? Přece! ass(12.05.03)

*********************************************************************

All right. Takze jsem zacal trochu hybat prdelí a začal dělat i na anglické verzi stranek. Je to tajdle. a leze se do toho z hlavní stránky přes odkaz NEWS. Jinak se mějte dobře. ass(20.03.03)

*********************************************************************

čau. tak jsem našel nějake fotky PSU z jejich prvního a zároveň posledního koncertu v Praze. Čest jejich památce. Až jim to vyjde tak si to kupte. zároveň mám smutnou informaci. Toad bohužel na dnešní koncert nedojedou, takže vystoupíme sami. Důvodem je, že basákovi vážně onemocněl otec a kapela ukončila turné a vrátila se urychleně domů. Mrzí nás to. (ass)(7.3.03)

*********************************************************************

aass. na žádost a i pro zvědavce jsou TADYHLE nějaké písně od the TOAD, se kterýma proběhne 7.3.2003 koncert na Vrahovi. (ass)(4.3.03)

*********************************************************************

Takže jsem pozměnil vzhled stránky s českýma textama. Už jsem dal zvlášť texty, který budou na
Ku prospěchu všech. K dispozici jsem měl pouze hrubý návrh obalu, tak jsem ho použil pro antré. Možná se to dá co nevidět do pohybu. Chystám sekci Vrah. Mějte se...(ass)(21.2.03)

*********************************************************************

Zdarec. Starý disign, novej flek. Jo, po nějakým čase jsem to přemístil na webzdarma. Sice se celý stránky otvíraj reklamou, ale dál už to nestraší, takže ....nasrat kritice a směle do webu. Obsah jsem za tu dobu neobohatil o nic, jen o tyhle žvásty a aktuální koncerty. V plánu jsou nové texty a pozvolná proměna vzhledu. Co nového v táboře Co-Ca? Takže desetipalec, o kterém se všemožně rozkládá níže, zatím stále nevyšel, ale přes konečné rozhodnutí jej nevydat, snad někdy vyjde. Dále jsme v tuto chvíli natočili základy dalších, v tuto chvíli aktuálních (rozuměj, že je hrajeme), deseti písní. Poprvé jsme nahrávali na Vrahovi stylem každej zvlášť a zvukově je to zatím asi nejčistší, i když na stejný analogový magneťák, stejný zesilovače, stejný bubny a bez mrťe efektů z toho nic jiného než Complicité Candide nebude. Příznivci rožnov-vrah-soundu se mohou v blízké době těšit na nahrávku Psů. (štěká to, šlape to, co je to?) (ass)(14.2.03)

********************************************************************* 

Tě péro bombardéros. Z Epka bude desetipalec, na obalu se pracuje a honem se ani pes nevysere. Takže na výsledek snažení si asi počkáme. Do vánoc? Snad....Na začátku listopadu je tu pětidenní set koncertů s brněnskou kapelou Tisíc let od ráje. (Mimochodem, první koncert s názvem Complicité Candide absolvovali i Tisícovky v tehdy ještě prehistorické sestavě, takže to je takové po letech...) Navíc Martin Vé (s diagnózou Malárie) přišel s nápadem vydat vynil kompilaci Malárie a Mocplevele, na které by se měla objevit i Co-ca, prezentována třemi písněmi. Náhodným výběrem jsme přehodnotili, že by to měly být Krmič děl, Velkej třesk a Držkou ryjem. A jinak... je po sklizni, že jo....(ass)(15.10.02)

*********************************************************************

Hay. Po delší době jsem opět zde. Nasázel jsem sem nejnovější texty. Taky jsem se férově nasral, protože hyperlink chcou od 31.10.02 zpoplatnit, což je pěknej vopruz, protože jsem na vahách jestli zacálovat 150,- ročně za tudle adresu, anebo to přesunout jinam, což by ale znamenalo znova to registrovat ve vyhledávačích. Uvidíme. Dva měsíce času. Taky jsou doplněny koncerty. Když tu tak vejrám, vidím že 28.6. jsem sliboval final mix EPka. Ten proběhl včera, tedy 48 dní po avizu. Hmm. Má to necelých osmnáct minut, osm písní a zvukově to je velmi různorodé. Tešte se!!! (ass)(15.08.02)

*********************************************************************

Takže bylo na čase, potom co jsem  to zubřanům slíbil a sebe konečně dokopal, jsou v sekci mp3 přístupné texty Innoxia Corpora k desce Je těžké otočit prst....konečně!!! (ass)(29.06.02)

******************************************************************** 

Na včerejší zkoušce padlo rozhodnutí. Název epka bude Ku prospěchu všech. Začaly se vyjasňovat představy okolo obalu. V nejbližší době proběhne final mix a pak ....??? (ass)(28.06.02)

********************************************************************

Takže po dvou měsících opět zde. Co je nového? No, pár textů v sekci další texty. A další věc je ta, že zahrajeme po více než půl roce na Vrahu s novým bass-ákem a to s Urbem. S náma budou hrát Black Fire. Kdo neví o co jde, pak foukněte sem nebo sem, abyste byli v obraze. Nejdná se totiž o žádnej nasládlej, pitomej rock. Budeme se těšit. Oheň bude hořet černě a věci budou mít skutečná jména.  (ass)(6.6.02)

********************************************************************

Pro nezabedněné chlapce a důvtipné dívky tady letí další dobrá zpráva. Jaká? No, před půlrokem jsme namlátili na osmistopák asi čtrnáct písní. Nějak jsme to smíchali a po poslechu, jsme to odložili k ledu s tím, že to bude třeba přetočit. Jenže pak boom a kde je konec všem Prudezům. (hehe - nic ve zlym. nic ve zlym) Takže jsme to zase vyštrachali a vybrali z toho sedm kusů, Fekál je smíchal a v sobotu před ne-koncertem Petrograd jsme dozpívali a dohráli druhé kytary. Co z toho bude? Hmm.... Je to nějakých sedm písní takže epko? No zbejvá udělat obal a pak zjistit, kdo nám to vydá. ??? Myslím, že je se na co těšit, protože takový Dům z karet nebo Klan jsou zárukou šťavnatých soust. Zvláště, když za oběma písněmi v koncertní podobě se už zavřel hrob. (ass) (2.4.02)

********************************************************************

Here I come again. To je teda něco. Nad Zubřím sa blýská, hromy divo bijů. No, totiž tak. Zubřani - Innoxia Corpora se svou deskou zaznamenávají úspěch v podobě uchcávání kdekoho (od míry pátého (koukni do nového katalogu Day after až po pány v Tragedy (pro změnu poslední Maximum rock´n´roll). Fošen už prodali 400, takže dolis je na spadnutí. Navíc na konci příštího týdne vyrážejí na své skandinávské turné. Tajdle je odkaz, kterejma dírama se protáhnou. Trochu jízlivosti...jak chutná sláva hoši? Odpovím si sám. "Je to děvka, vole!!!" (ass) (14.03.02)

*********************************************************************

kreš, kreš. před výjezdem do Holandska jsem sliboval, že něco napíšu o tom výjezdu. hmm. půl roku poté, můžu jen shrnout. bylo to spoko, bylo to fajn. zahráli jsme si všude možně, od Chemnitzu po Amstr. Fáro se nám cestou nevysralo, vozejk taky ne, tráva se hulila, prdele byly sesedlé na beton, pivo smrdělo z dršek, potkali jsme nějaký známoše, uhranuli americké "Zbytky dne", platonicky vzplanuli, utekli z fesťáku pro osm tisíc lidí a zestárli o deset dní. (ass) (13.03.02)

*********************************************************************

takže. bylo načase pohnout prdelí a něco přidat. takže Co-Ca je v tuto chvíli bez stálého basáka. takže pro tento okamžik je koncertování Co-Ca odloženo na neurčito, než seženem nějakého chlápka do týmu. prozatím zkoušíme s Urbem, kdysi to basákem Telefonu. ale jak se to vyvrbí v tuto chvíli nikdo neví. ani my ne. okolnosti odletu Prudeze na planetu Innoxia Corpora jsou velmi prosté. totiž, najít společnou řeč se nám i přes pěti-šesti letou spolupráci nepodařilo. pokud jsme si to všichni navzájem mysleli, byla to iluze. nikterak však přetvářka. v čem tkví onen problém nalezení společného jazyka? určitě svým způsobem v osobním založení každého jednoho z nás. jenže práce v týmu je o tom, že ego, byť je sebevětší, není základním hybatelem celku. pokud ego, tak tedy ego se jménem Co-Ca. to znamená, že můj názor a náhled přispívá k vytvoření celku, ale není jediný. není ješitný. není osamocený. není opuštěný. r.i.p. (ass)(12.03.02)

********************************************************************

  Sekce mp3 byla rozšířena o nahrávky pokrevních bratří ze Zubrcity Innoxia Corpora . Bohužel jsem v tuto chvíli neměl oficiální názvy válů, proto jsou označeny podle pořadí na jejich desce Je težké otočit prst proti sobě. Pokud se Zubřani rozhoupou a dodají texty, budou zpřístupněny v samostatné sekci. V tuto chvíli brázdí dodávkou Evropu spolu s Naive Fighters, takže po jejich návratu je skřípnu a uvidíme.  (9.10.01) 

*********************************************************************

Držim radši dršku, aby to vyšlo, ale vypadá to zatím tak, že si vyvezeme prdel do Holandska a Dojčlandu, a dokonce si tam i zabřáňáme. Joj. V Hollandu jsme už nebyli pár let a na co se tam těšíme je asi každýmu jasný. Když jsme tam byli před lety Telefon a No project, byla to celkem slušná šou a to jak náš kámoš Stuart  zařizoval ten gig, byla taky paráda. Určitě bude co číst.!! (29.8.01)

********************************************************************

Lalala. Předevčírem vyšlo "...vždyť strojům" v reedici na CD a kazetě u Střílek rec. Borec dokonce má na svých stránkách i sekci Co-ca, kde je převzatej text o historii kapely. Ten je mimochodem nic moc a assi bych jej měl přepsat. Snad to bude časem. Navíc tam má i dvě empétroje, takže se dá i slušať.  (29.8.01)

*********************************************************************

Takže nemožné se stalo skutečností a mě se podařilo nakopnout stránku s mp3. Jsou zatím 3, ale doufám, že jich časem přibyde.   ass (20.8.01)

********************************************************************

V červenci v plánu tour s Wollongong -  Deutschland + Česko. Mimochodem, Wollongong je ferový punk-rock v tradicích Mudhoney a Stoogies. --- A tady takhle to dopadlo. (20.8.01)

********************************************************************

Takže, "Zapalte ohně/Mrtví Havlové" jsou na světě. Po klasickém vyhaprování v tiskárně s prvou verzí vnitřního obalu, se po dvou měsících podařilo udělat verzi novou. Takže ti, co dostali vnitřní  obal s nečitelnými texty, napište si Martinovi (malarie@applet.cz)  o nový vnitřák.

*********************************************************************

  Zdarec. Tohle je teda web o Complicité Candide.

Kdo jsme? Čtyři chlápci z Hypermarketu pod Radhoštěm.Hrajem muziku nějakých deset let.Kapelu jsme založili jako čtyři středoškoláci, kteří sekli s lyžováním, kterému jsme se věnovali předchozích 8 let.Řekli jsme fuck trenérům a začali zkoušet na internátu zemědělky. Byli jsme čtyři. Fekál, Walis, Plech a Zay. První dva koncerty jsme odehráli jako Zelená křeč a Zay dostal (první verze) a vzal (druhá verze) padáka a vzniklo 77. Jako 77 jsme vydali vlastními silami nahrávku "Zrcadlo" na kazetě.

Někdy kolem roku 1995/6 odchází Walis a  do posádky je přibrán Prudez. V garáži na čtyřstopáku nahráváme kazetu "...vždyť strojům tolik chutná", kterou později vydává Malárie na vynilu a Střílek rec. na CD.  Vrací se Zay a v kvartetu hrajeme dodnes. Na podzim 1999 nahráváme v Trenčíně základy pro desku "Zapalte ohně/Mrtví Havlové". Ta vychází až v dubnu 2001 ve spolupráci Malárie a Active Distribution.

Členové Co-Ca hráli také v těchto kapelách: Telefon (Fekál, Zay, Urb)  Fucked (Fekál, Plech, Zay,)  No Project (Plech,Zay, Fekál), Šťastní a Veselí (Plech) a K.V. (Prudez), 4 kapely ing. Morisáka (Urb), Nic složitýho (Urb), SS (Fekál, Plech, Urb), Kristovo semeno (Fekál, Zay), PSI (Fekál)